Korunk elképesztő technikai vívmányokkal büszkélkedhet. Szülőként ez az új környezet sok olyan kihívás elé állít, amit a korábbi időszakok családjaiban még nem merültek fel. Az egészet tovább nehezíti az, hogy ahány ház annyi szokás.

Még nem telt annyi idő, hogy egy egységes álláspont és gyakorlat alakuljon ki, hogy pontosan hogyan kellene szülőként hozzáállni a digitális kor eszközeihez. A helyzetet tovább árnyalja, hogy mi felnőttek sem vagyunk immunisak a képernyőkre és Bennünket is könnyen magával szippant egy kis közösségi média nézegetés vagy számítógépes játék.

Gary Chapman szerzőtársával együtt nem kisebb feladatra vállalkozott a Netfüggő gyerekek című könyv megírásakor, mint egy szempont rendszert kínálnak a szülőknek, hogy mire célszerű odafigyelni és milyen határokat érdemes meghúzni a képernyő előtt töltött idővel kapcsolatosan.

„Nem a képernyőkkel van a baj, hanem azzal, ha időnk túlnyomó részét előttük töltjük. … A céltalan képernyő idő elvesztegetett idő, és negatív hatással van a gyerekekre.” /Gary Chapman/

Fontos kiemelni, hogy a Netfüggő gyerekek című könyv nem arról szól, hogy teljesen tiltsuk be a képernyőknek való kitettséget. Sokkal inkább arra hívnak Bennünket a szerzők, hogy gondolkozzunk el a témán és teremtsük meg az életkornak megfelelő egyensúlyt a képernyők és a való világ között.

„Ironikus, hogy azok az elektronikus eszközök, amelyek összekapcsolnak a világ túlsó felén élő ismerőseinkkel, egyszersmind elválasztanak azoktól, akik mindössze egy karnyújtásnyira vannak tőlünk.” /Gary Chapman/

Ez az írás csak kivonata egy teljes könyvajánlónak. Ha felkeltette az érdeklődést, akkor bővebb tartalom az Anyacipő blogon olvasható, ami ezen a linken elérhető.

https://www.anyacipo.hu/konyvajanlok/gary-chapman-netfuggo-gyerekek/