Sajnos egyre többet hallunk arról, hogy a családok gondokkal küzdenek. A jól működő család 5 jellemzője című könyvben olyan témákkal találkozhatunk, amikre érdemes odafigyelni a harmonikus együttéléshez.

„A diszfunkcionális család fájdalmait és gondjait mindenki jól ismeri, de kevesen tudják, hogy milyen egy jól működő család.” /Gary Chapman/

A könyvből megtudhatjuk, hogy az egésznek az apropója Gary Chapman életének egy meghatározó szakasza. Egy ismerősük beköltözött hozzájuk egy rövidebb időre, hogy megfigyelhesse a családjuk működését, mivel magának elég rossz életútja volt ilyen szempontból. Ennek kapcsán a szerző és felesége elgondolkodtak azon, hogy mégis mit szeretnének megmutatni ennek az ismerősnek. Vajon mik lehetnek a jól működő család ismérvei?

„Milyen a harmonikus család? Amíg nincs világos képünk róla, aligha tudjuk megvalósítani.” /Gary Chapman/

Gary Chapman öt olyan területet mutat be számunkra könyvében, amiket szerinte nem érdemes elhanyagolni. Sőt különösen fontos figyelemmel kísérni őket és előre megegyezni az irányvonalakban. Hiszen a házasság és családalapítás/alakítás csapatmunka, amiben több mint kívánatos a közös nevező.

„Nem azért házasodtunk össze, mert ketten könnyebb a háztartást fenntartani. Azért kötöttük össze az életünket, mert mindkettőnkben megvolt az a mély vágy, hogy bensőséges kapcsolatba kerüljünk egymással, és együtt éljük le az életünket, mert úgy éreztük, hogy így teljesebb életet élhetünk, mint külön-külön.” /Gary Chapman/

Ez az írás csak kivonata egy teljes könyvajánlónak. Ha felkeltette az érdeklődést, akkor bővebb tartalom az Anyacipő blogon olvasható, ami ezen a linken elérhető.